Ten cały musical. Jedyna taka książka o musicalu

 

Premiera jedynej takiej książki o musicalu!

Premiera jedynej takiej książki o musicalu!
2023-06-21

Uwaga! „Ten cały musical” to nie leksykon! To też nie kompendium. To książka, która wciąga w wir musicalu – ostatecznie i nieodwracalnie. Jedno jest pewne, takiej książki jeszcze nie było! Premiera już dziś.

 

 

Autorzy – Mateusz Borkowski, Jacek Mikołajczyk i Marcin Zawada – stanęli przed nie lada wyzwaniem. Dokonali selekcji najważniejszych i najciekawszych spośród niezliczonych tytułów musicalowych na świecie, naturalnie więc jest to wybór bardzo subiektywny i personalny. Przed Wami owoc ich pracy – w książce odnaleźć można fabuły aż 104 przedstawień, ich historie i perypetie, a także biogramy twórców. Wszystko to bogato ilustrowane zdjęciami. Tom opatrzony jest zgrabnym wstępem, który poprzez zarys kontekstów historycznych, w przystępny sposób wprowadza czytelnika w świat Broadwayu i West Endu.

„Ten cały musical” to nie tylko lekka i przyjemna w odbiorze rozrywka, ale przede wszystkim to publikacja po brzegi naszpikowana ciekawostkami, faktami oraz kompleksową wiedzą o gatunku, twórcach i wreszcie samych spektaklach. To świeże spojrzenie na gatunek, którego historia sięga XIX wieku, i który wciąż porusza i wzrusza XXI-wiecznego widza.

 Dla kogo jest ta książka?
To książka dla miłośników musicalu, którzy wiedzą o nim wszystko. To również książka dla nowicjuszy gatunku. To książka idealna na każdym etapie podróży po świecie musicalu. To książka dla wszystkich!Oddajemy więc do rąk Czytelników książkę najbardziej aktualną, jak się dało, i najbardziej subiektywną, jak się dało. Niech inspiruje, bawi, podpowiada i skłania do własnych poszukiwań. Może przyczyni się do poszerzenia grona fanów musicali, może wy-nikną z niej nowe fascynacje? Jedno jest pewne – musical żyje i ma się dobrze. Przetrwał wiele i przetrwa jeszcze niejedno, ale zostanie już z nami na zawsze.

Fragment książki
 

Patroni medialni publikacji: Program 1 Polskiego Radia, Radio KrakówRadio Kraków Kultura

 

Premierową książkę o musicalu można znaleźć w stacjonarnej księgarni PWM, księgarniach internetowych: pwm.com.pl, empik.comalenuty.pl, liber.pl oraz dobrych księgarniach muzycznych w całym kraju. Więcej na: FACEBOOKINSTAGRAMTWITTER

Komentarze

Popularne posty

Lubię to!